TAVASZI HARMADIK FORDULÓ

2015.04.07 09:35

ŐSZI HARMADIK FORDULÓ-. A MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGBAN.

CSERKESZŐLŐ HAZAI PÁLYÁN VESZTETT. TOVÁBB TÖMÖRÜLT AZ ÉLMEZŐNY

A megyei harmadosztályú bajnokság bomba meglepetése a KözéptiszaiMedosz SK (Kenderes) Cserkeszőlői győzelme. A dobogós csapatok kezdik leszakítani az üldöző csapatokat, de még korántsem lefutott a bajnokság. Hatalmas csatákra van még kilátás. A feljutást jelentő két helyért még meg kell küzdeni az érintett csapatoknak.

BAKOS MESTERHÁRMASA TARTOTTA a VENDÉGEKET VERSENYBEN.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

BESENYSZÖGI SE – KENGYEL LSE   4 - 3(3 - 3)         Besenyszög: 100 néző (50 %-a Kengyeli)

Játékvezető: Gulácsi Antal          Segítői:  Csányi Miklós és Major István

BESENYSZÖG:Sléder G.  (Szabó S. 18.) – Varga N. – Czapkó T. - Fejes L. (Fulajtár 65.)– Kiszely Sz. (Jánosi 44.) - Tímári Cs. – Lévai Z. - Telek P. –  Somogyi Sz.  – Deregi G. - Bali I. –

További cserék: Hajdú P., Csajbók Á., Kovács M., Donkó K.

Edző: Czapkó Tibor

KENGYEL LSE:  Rimóczi(Urbán 57.) - Osztás N. – Gál – Vágner (Olcsák 46.) – Tákos – Tóth – Márkus – ifj. Osztás N. – Ladányi – Erdei (Hornyik 82.) – Bakos.

Edző: Mitykó Mihály

Góllövők: KISZELY SZ (1.perc), DEREGI G. (11. ÉS 58. perc), FEJES L. (21. perc) illetve BAKOS I. (7. perc, 20. perc és 36. perc)

A szél immáron a mérkőzések nélkülözhetetlen kelléke az eddigi tavaszi fordulókon. Ez azonban úgy tűnt, hogy a hazaiakat nem zavarta meg, hiszen a középkezdést góllal fejezték be. Mindenkit meglepett a gól.  Pazar támadást vezetett csapatunk, és jól beadott labdát Kiszely Szabi hálót szaggató erővel lőtte a kapuba. Azonban a vendégeket nem zavarta meg a korai gól és sikerült összehoznunk az egyenlítést. A tétovázó védők gyűrűjében Bakos talált a hálóba. Egy – egy lett az eredmény.  A hazaiak gépezet jól működött és a félpályáról induló támadást Deregi G. hatalmas góllal hálálta meg. Ismét hazai előny. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, de a kapusok állták a sarat. A 18. percben a kapusunk a csatárral állt szembe, ütköztek és kiállították kapusunkat. Ekkor a lábát fájlaló Telek Pétert a mester kapusra cserélte be, aki a megítélt tizenegyest nem tudta hárítani. Kettő – kettő. Nem kellett sokáig várni a hazai nézőknek, mert ismét gólt lőttünk a középkezdés végén. Formás és tetszetős támadás végén Fejes L. bombázott a vendégek kapujába. Előny a hazaiaknál. A 36. percben ismét a vendégek találtak kapunkba egy 20 méteres bomba szabadrúgással. Szünetig mindkét csapat gólt akart rúgni, de nem volt egyik csapat sem eredményes.

Szünet után folytatódott a kapuk veszélyeztetése, de a kapusok nem hibáztak. A vendégek kapusa – Rimóczi – az 50. percben rosszul mozdult és a jobb bokája „kiment”. A játékost le kellett cserélni. (Sajnálatos esemény után a kapust mentők szállították a kórházba. Kívánjuk, hogy minél előbb gyógyuljon meg.) Az 58. percben a hazaiak vezették a támadást és Deregi G. ismét nem hibázott és a  vendégek kapujába talált. Négy – három a hazaiak javára. A vendégek nem adták fel és tovább folytatódott a kapuk veszélyeztetése, de már az eredmény nem változott.

Hősiesen, nyílt sisakkal küzdött mindkét csapat. A közönség ezen a szombaton maximálisan ki lett szolgálva, hiszen a labdarúgás sava borsa a gól. Az pedig ma hét volt. Nagyszerű mérkőzésen a hazaiak hagyhatták el győztesen a pályát. A vendégeknek talán ma egy nagyon pici hiányzott a pontmentéshez.

A játékvezetők elfogadhatóan vezették a mérkőzést. Nem befolyásolták az eredményt.

Szünet után folytatódott és erősödött a hazaiak mezőnyfölénye. A 63. percben már beszorultak a vendégek, hiszen a hazaiak teljes pályás letámadásba kezdtek, amikor egy váratlanul „visszapattanó” labdára a vendégek csatára csapott le és már csak a kapussal állt szemben, amit könyörtelenül kihasznált. Előny a vendégeknél. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, de hősiesen védekeztek a vendégek és nagyon tudták az időt húzni, amihez a játékvezetők is asszisztáltak. Az eredmény már nem változott, hiszen nem volt átütő ereje a támadásainknak.

Két jól felkészült csapat küzdelméből a vendégek kerültek ki győztesen és megérdemelten vitték el a három bajnoki pontot, melyet idegenben kell pótolni a hazaiaknak.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKI TABELLA ÁLLÁSA

1. CSERKESZŐLŐI SE                      15 11    2    2                        51 -  17            35 pont
  2. BESENYSZÖGI  SE                       15 10     3   2                        28 -  18            33 pont
  3. KENDERES I.                               15 10     2  3                         38 -  21            32 pont
  4. FC JÁSZSZENTANDRÁS               16     8     1     7                    29 -  25            25 pont
  5. KUNMADARAS KSE                     15  6 6 3                               42 -  27            24 pont
  6. JÁSZJÁKÓHALMI KSE                  15     3 4 8                            17 -  25            13 pont
  7. KENGYEL LSE                             15 4     2     9                         27 -  48           10 pont  (-4)
  8. TISZASZŐLŐSI  KSE                     15     2     3   10                    19 -  41             9 pont
  9. LURKÓ FOCIMÁNIA                       15     2     1   12                    25 -  54             7 pont

EREDMÉNYEK:

Besenyszögi SE    - Kengyel LSE             4 -  3 ( 3 -  3 )

Cserkeszőlői SE    - Kunmadaras I.           0 -  1 ( 0 -  1)

Lurkó Focimánia    -  FC Jászszentandrás 0 -  2  ( 0 -  0)

Tiszaszőlősi KSE   - Jászjákóhalma          0 -  0 ( 0 -  0)

HAZAI PÁLYÁN BETLIZETT AZ IFÚSÁGI CSAPAT

U – 21, FÉRFI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG:

BESENYSZÖGI SE – FC JÁSZSZENTANDRÁS       2 - 2(1 - 1)        Besenyszög: 50 néző (zöme vendég)

Játékvezető: Csányi Miklós        Segítője:  Major István

BESENYSZÖG:Szabó S. – Serfőző A. – Fejes L. – Nagy D. – Nyeső A. – Koncsik Á. – Gilszki P. (Czakó T. 60.) – Varga T. Nyeső Cs. –Papp D. (Héja N. 42.)– Szabó Gy (Varga P. 75.) -

Edző: Sléder Gábor

KENGYEL LSE: Balogh – Polgár – Gál – Csomor –Kocsis – Hódossy(Czeigler 46.)– Csikós – Hatvani – Tóth Z. – Tóth R. (Verbai 46.)–Olcsák -

Edző: nincs nevezve

Góllövők: Fejes Levente (14. és 70. perc) illetve Olcsák (22. perc) és Czeigler (85. perc)

Napsütéses enyhe szélben kezdődött a mérkőzés. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést és vezették támadások sokaságát. Egyre nagyobb veszélyben volt a vendégek kapuja. A 14. percben egy kontra támadás végén Fejes Levente talált nagy erővel a kapuba. Ezen időponttól a vendégek beszorultak, kapufa segített, kapus mentett, elügyetlenkedett gólhelyzetek sorozata, eredmény nélkül. A vendégek büntettek a 22. percben. Kontra támadás után zavar keletkezett a kapunk előterében és a vendégek bepréselték az egyenlítő gólt. Ezután folytatódott a prés, de már a szünetig nem esett gól.

A szünet után folytatódott a mezőny fölényünk, de eredményesség nélkül. A mérkőzés egyre keményebb lett. A 70. percben ismét Fejes Levente volt eredményes, hiszen a támadást góllal fejezte be. Már - már megvolt a győzelem, de a szerencse ismét a vendégeket segítette és megint találtak egy gólt. Az utolsó percekben teljes erővel rohamoztak a hazaiak, de a vendégek hősiesen és eredményesen kivédekezték a hátra lévő időt. Újabb egy pontot zsebelt be a Kengyeli csapat. Két mérkőzés, két betli a hazaiak részéről a Kengyel ellen, akik továbbra is mumusok az U-21-es csapatunk részére.

A játékvezetők jól vezették a mérkőzést.