2015.04.14 09:03

MEGYEI HARMADIK OSZTÁLY.

KENDERES I. GÓLZÁPOROS GYŐZELEMMEL ZÁRTA a HÉTVÉGÉT a DOBÓGOSOK KÖZÜL

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

JÁSZJÁKÓHALKMAI KSE - BESENYSZÖGI SE       0 - 0      (0 - 0)      Jászjákóhalma: 70 néző

Játékvezető: Dobó Sándor         Segítői: Rezes Bence és Túró Kálmán

JÁSZJÁKÓHLMAI KSE:  Karádi – Kaszala – Kovács – Tóth F – László – Farkas – Lénárt – Baranyi  – Koczka – Rékasi - Herédi

Vezető edző: Háló Imre

További  csere: Orosz

BESENYSZÖG:  Deregi G. – Varga N. - Czapkó T. – Kiszely Sz. - Tímári Cs.(Donkó (50.) – Lévai Z. – Hajdú P. - Telek P. – - Somogyi Sz.  - Bali I. – Jánosi D.

További csere: Nyeső CS,

Edző: Czapkó Tibor

Góllövők: nem volt egyik részről sem.

A napsugarak melegítették a pályát, amely egyáltalán nem volt nevezhető mérkőzésre előkészített pályának. Rossz minőségű pályán, rossz hangulatban kezdődött a vendégek számára a mérkőzés. A mai napon nem volt kapusunk, hiszen a kezdő kapus eltiltását töltötte a csere kapus iskolai elfoglaltság miatt nem volt jelen. Munkahelyi elfoglaltság miatt hiányzott Fullajtár Gergő és Csajbók Ádám, maródiak pedig Annus Árpád, Fejes László és Kovács Mihály.  Ezen előjelek után kezdődött a mérkőzés, ahol a kezdő csapatban is több volt a sérült, mint az egészséges ember.

A kezdés után a vendégek vették át a kezdeményezést és szinte egy kapuzás folyt a pályán. Helyzetek sorozatát dolgozták ki a vendégek, de a kapuba nem tudtak betalálni. Az utolsó negyedórában a hazaiak is veszélyeztettek, de azokban sem volt átütő erő. Nulla – nulla a félidő eredménye.

Szünet után folytatódott a nyomás a hazaiak kapujára, de a helyzetek sokasága maradt ki. A mérkőzés folyamán egyre paprikásabb lett a hangulat. A 67. percben a hazai csapat közép pályása begyűjtötte a második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott. A vendégek mindent egy lapra feltéve, elkezdték a végső ostromot a hazaiak kapujára, de a kidolgozott 100%-os gólhelyzeteket-sorát hagyták ki a csatárok. Szögletek sokaságát (egyiket a másik után, volt eset, hogy öt szöglet követte egymást) rúgták a vendégek, de a hazaiak hősiesen védekeztek, több esetben a gólnak látszó lövéseket a gólvonalról mentették.  Az utolsó hat percben négy sárga lapot osztott ki a játékvezető a vendégeknek és egyet a hazaiaknak. Nem csitultak a kedélyek, utolsó emberként a félpályán magára maradt vendégvédő és a hazaiak csatára egyszerre rajtolt a labdára, de a csatár gyorsabban reagált így a vendégek védője csak visszahúzni tudta. Piros lap. Az utolsó másodpercben a hazaiak csatára vezette a kapusra a labdát, de nem lőtt, hanem lepasszolta a második vonalban érkező csatárnak, aki óriási gólhelyzetben mellé bombázott. Több esemény már nem történt.

A lefújást követően a vendégek örülhettek a döntetlennek, hiszen a hazaiak előtt adódott az utolsó óriási helyzet. A vendégek hiába ostromolták a hazaiak kapuját hetven percen keresztül, fölényüket nem tudták gólra váltani a foggal, körömmel védekező hazaiak ellen.

A játékvezetők az utolsó negyedórában fonalat vesztettek és nem éltek együtt a játékkal és ténykedésükkel tovább izzították a már amúgy is puskaporos levegőt. A mérkőzés eredményét nem befolyásolták ítéletükkel.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKI TABELLA ÁLLÁSA

1. CSERKESZŐLŐI SE                       16   11      3    2         51 -  17    36 pont
  2. KENDERES I.                                 16   11     2     3         41 -  21    35 pont
  3. BESENYSZÖGI  SE                         16   10    4     2          28 -  18    34 pont
  4. KUNMADARAS KSE                       16     6     7     3         44 -  29    25 pont
  5. FC JÁSZSZENTANDRÁS                 16     8     1     7         29 -  25    25 pont
  6. JÁSZJÁKÓHALMI KSE                    16     3     5     8         17 -  25    14 pont
  7.  KENGYEL LSE                              16     4     3     9         27 -  48    11 pont  (-4)
  8. TISZASZŐLŐSI  KSE                       16     2     4   10         21 -  43    10 pont
  9. LURKÓ FOCIMÁNIA                         16     2     1   13         25 -  57     7 pont

EREDMÉNYEK:

Kenderes I.              – Lurkó Focimánia      3 -  0      (2 -  0)

Kengyel LSE             - Cserkeszőlői SE     0 -  0      ( 0 -  0)

Jászjákóhalmi  KSE-  Besenyszögi SE       0 -  0      ( 0 -  0)

Kunmadarasi KSE  - Tiszaszőlősi KSE       2 -  2      ( 1 -  1)

U – 21, FÉRFI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG:

A LISTAVEZETŐ TISZASZŐLŐS CSAPATA PONTOTT VESZTETT KUNMADARASON

JÁSZJÁKÓHALMI KSE -  BESENYSZÖGI SE      0 - 4      (0 - 2)    Jászjákóhalma: 20 néző

Játékvezető: Rezes Bence          Segítője:  Túró Kálmán

JÁSZJÁKÓHALMI KSE:   – Katona (Menyhárt 46.)– Kátai Tibor  – Tóth A. – Németh – Zsibó – Kátai Alex – Rostás Dániel  - Rostás István – Lukács – Farkas – Hajdú (Székely 71.)

Edző: Háló István

BESENYSZÖG:  Nyeső Csaba – Héja N. – Koncsik – Fejes Levente – Danajka (Gilszki Patrik 85.) – Serfőző – Szabó Gyula (Nagy D. 46.) - Papp Dominik (Varga Patrik 63.) – Nyeső Attila – Czakó – Varga Tamás

Edző: Sléder Gábor

A vendégek kapusa elfoglaltsága miatt nem volt jelen. Megilletődöttség a fiatalok szemében, hogy nincs igazi kapusuk, csak beugró áll a kapuban. Kezdeti ráhangolás után Serfőző Attila talált a hazaiak kapujába egy kis szerencsével. Enyhe mezőnyfölény alakult ki a vendégek javára, amit a 33. percben egy újabb találat jelzett. Fejes Levente egyéni akciója után érte el a találatot. Szünetig a pálya egyenetlensége jelentette a nehézségeket a vendégeknek.

Szünet után küzdelem folyt a pályán némi vendég fölénnyel, ami újabb két gólt jelentett. A 75. percben a sántikáló, botladozó Danajka Balázs találat a kapuba majd a 90. percben befejezésként Serfőző Attila újabb találata jelentette a végeredményt. Nyeső Csaba megállta a helyét a kapuban és voltak jó védései, összességében pedig nem hibázott, hiszen hangyaszorgalommal végezte dolgát.

Megérdemelt vendég siker, ami a hazaiakra nézve hízelgő, hiszen több gól volt ebbe a mérkőzésbe.