2014.11.03 12:59

MEGYEI III. OSZTÁLY

Tizenegyedik forduló: 2014. november hó 01-02.

CSERKESZŐLŐ MEGÁLLÍTHATATLAN.

Vízilabda eredmény született a Kunmadaras KSE és a Cserkeszőlői SE összecsapáson, melyet Kunmadarason rendeztek.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

TISZASZŐLŐSI KSE – BESENYSZÖGI SE       2 - 4      (1 - 1)            Tiszaszőlős: 40 néző

Játékvezető: Gönczi Pál               Segítői: Kóródi Ferenc és Sütő Zsolt

TISZASZŐLŐSI  KSE:  Kalóz – Szabó – Darvas – Horváth – Kocsmár – Darai Rajmond – Szatmári – Duka – Tolvaj – Darai Richárd – Darvas (Nagy 50.).

Edző: Molnár László

BESENYSZÖG:  Sléder G. – Varga N. – Czapkó T. - Fejes L. – Kiszely Sz. – Annus Á. - Kiszely T. (Deregi 74.)  – Telek P.(Peszesi P. 90.) – Somogyi Sz.  –  Bali I. – Jánosi D. -

Edző: Czapkó Tibor

További cserék: Molnár.  illetve  Tímári Cs., Hajdú P., Csajbók Á., Kovács M.

Sárga lap: Horváth (11.), Darvas Vince (32.), Szabó (33.), Tolvaj (54.), Darai Rajmond (60.), Kocsmár (74.), Nagy (754.) illetve Kiszely Tamás (27.), Bali I. (65.), Jánosi (66.), Sléder (75.), Fejes L. (78.)

Góllövők: Darvas László (17.), Darai Richard (76.) illetve Somogyi (36.), Czapkó T. (61. 88.), Jánosi (84.)

A mérkőzést, a körülményekhez képest jónak mondható pályán rendezték meg, igaz egy kicsit dimbes – dombos volt a pálya. Kiegyenlített álmos játék folyt a pályán. Gólhelyzetek nem adódtak a mérkőzés ezen, szakaszán. A 17. percben szögletrúgást követően gólt ért el a hazai csapat. Nagyon langyos gól volt, de arra jó volt, hogy a vendégek nagyobb sebességre kapcsoljanak.  A 20. percben a játékvezető és a partjelző nem hangolódtak össze a vezetést illetően és a lest követően a játékvezető kissé elvesztette a vezetési fonalat.

Innen kezdődően nagyobb fokozatra a kapcsoltak a vendégek és küzdöttek az egyenlítésért. Tetszetős támadásokat követően a 36. percben Somogyi Szabolcs a baloldal tizenhatosával egy magasságban, kisodródva az oldalvonal felé, hatalmas bomba gólt ragasztott a hazaiak kapujába. Szépségdíjas gól. Innen kezdődően óriási nyomás alá helyezték a vendégek a hazaiak kapuját, de gól már szünetig nem történt.

A második félidőt ott kezdték a vendégek ahol abbahagyták, de nem akart a gól megszületni. A 61. percben két kézzel kilökte a fejelni készülő csatárt a hazaiak védője. Tizenegyes.  Czapkó Tibor nagy nyugalommal lőtte el a jobbra vetődő kapus mellett balra. Vezetéshez jutottak a vendégek, de nem volt vége a mérkőzésnek, mert a 76. percben a vendégeknek ítélt tizenegyest a játékvezető a partjelző unszolására. A csatárt nem bántotta senki, de még nem is igyekeztek az alapvonalnál a vendégek szerelni. A csatár nagyszerű érzékkel eldobta magát – 10 pontos műesés –. Elsősorban a partjelző „bekajálta” és „megetette” a játékvezetővel is. A büntetőt Darai Richard nagyszerűen elemelte a vetődő kapus mellett. Minden kezdődött előröl.

A vendégek teljes erőbedobással küzdöttek tovább, a győzelemért. A 84. percbe Jánosi talált egy hatalmas gólt, amit a 88. percben, Czapkó Tibor még eggyel megerősített. Négy kettő a vendégek javára, ami már pont volt az i-re. Ezt a mérkőzést már nem lehetett elbukni. Az utolsó percben Sléder Gábor tornázott alapvonalon túlra egy sarokba tartó hatalmas lövést.

A Besenyszögi fiúk mindent megtettek azért, hogy ma győztesen hagyják el a pályát. Küzdeni akarásból jól vizsgáztak és továbbra is a második helyen „tanyáznak”.

A játékvezető nem „uralta” a mérkőzést, hiszen nem tudott fegyelmet tartani még a sok sárga lap ellenére sem. Sárga lapos csatát 7 – 5-re nyerte a hazai csapat.