Tizenharmadik forduló: 2014. november hó 15-16.

NINCS MÁR VERETLEN CSAPAT

CSERKESZŐLŐ ELVESZTETTE VERETLENSÉGÉT

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

BESENYSZÖGI SE – CSERKESZŐLŐI SE       2 - 0      (0 - 0)            Besenyszög: 50 néző

Játékvezető: Túró Kálmán          Segítői: Markóth István Ádám és Bács András

BESENYSZÖG:  Sléder G. – Varga N. – Czapkó T. - Fejes L. (Donkó K. 72.)– Tímári Cs.(Deregi G. 80.) – Annus Á. - Kiszely T.  – Telek P. – Somogyi Sz.  –  Bali I. – Jánosi D. -

Edző: Czapkó Tibor

CSERKESZŐLŐI SE:  Bartus D. – Illés – Gál J. – Gál I. – Kun (Kátai. 83. – Papp Zs.  (Korsós. 46.) – Varga – Papp G (Fodor. 46.) - Kupecz – Határ -

Edző: Tóth Márton

További cserék: Csajbók Á., Hajdú P.,   Kovács M., Horváth Sz., Szabó S. illetve Kátai Cs.

Sárga lap: Sléder G. 13. - Telek P. 18. -  Kiszely T. 37. - Jánosi 40. -  Tímári Cs. 62. – Varga N. 87. illetve Határ 9. – Gál I. 35. - Kun 52.

Piros lap: a hazaiaknál nem volt illetve Gál J. 35. – Bartus 69. – Kupecz 70.

A mérkőzést kellemes őszi időben rendezték meg, de nem volt olyan érdeklődés, mint amennyit ez a mérkőzés megérdemelt volna. A vendégszurkolók „lepipálták” hangerőben a hazai szurkolókat. Az első helyezett Cserkeszőlő és a második Besenyszög rugaszkodott egymásnak, hogy kilencven perc alatt eldöntsék, hogy ki javít a helyezési pozícióján.

Az első öt percben fogásokat kerestek egymáson a csapatok, keresték egymás sebezhető pontjait. Lassan, döcögősen ment ezen időszakban a játék.

13. percben a Cserkeszőlő csatára tört kapunkra, de a védők a jobb oldalon nem jeleskedtek a védekezésben. A védőnek besegített kapusunk és elsodorta a kapura törő csatárt lába elől a labdát. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Papp állt a labda elé és flegmán a kapu mellé lőtte a labdát.

18. percben Serfőző íveli be a szögletet jobbról, de az ötösről Telek felé fejeli a labdát, a védők segítségével. kilökték a labda alól. Reklamálás és Telek begyűjti az első sárga lapot.

19. percben Annus botladozik a balszélen és közeleg a vendégek kapuja felé, valahogy begyötri Czapkó elé a labdát, de mellé gurít.

21. percben a vendégek csatára, Papp Zsolt meglendül baloldalon, 18 méterről élesen kapura lövi a labdát. A jól eltalált, nagy erejű lövést, mely a sarokba tartott, bravúrral hárította Sléder G.

30. percben Annust találják jó helyzetben, egyedül tör kapura, de elbombázza fölé a labdát.

34. percben, 18 méterre az utolsó ember (Gál J. ) lerántotta a csatárt (Annust), szabadrúgás. Jó helyzetben Annus a sorfalba bombázta a labdát.

42. percekben szorongatott a hazai csapat, de nem volt eredményes.

48. percben Annus sorozatos cselt mutat be, de a labda kapu fölé száll.

53. percben felvágják a csatárt a jobb oldalon, mintegy 20 méterre - szabadrúgás.  A szabadrúgást Czapkó T.  végzi el. Sokáig igazgatják a vendégek a sorfalat, de nem volt eredményes az időhúzás. Jól eltalált lövés, ha lassan is, de a kapuban kötött ki. 1 – 0 )

70. percben a vendégek játékosa Kupecz reklamált és a második sárgalapja után villant a piros.

89. percben a kapust kiállítja a játékvezető buktatásért, mint utolsó embert. A megítélt büntetőt Annus könnyedén helyezi az ellentétes sarokba. ( 2 – 0 )

Igazságos eredmény született. A győzelmet jobban akaró csapat otthon tartotta a három bajnoki pontot. A mezőnyben tetszetősen, helyenként ötletesen játszottak a vendégek, de nem tudták feltörni a hazaiak kapujának előterében a jól záró védelmet. Csapatunk játékosait a tét némileg tompította, nem volt a csapatba kimagasló teljesítmény. Az eredménnyel elégedettek lehetünk, de a játék hagy kívánni valót. Azonban ma ennyi is elég volt a győzelemhez.

A játékvezető jól vezette a mérkőzést. A segítői időszakonként nehéz helyzetbe hozták a játékvezetőt, mert nem segítették kellően, nem éltek a mérkőzésen történtekkel együtt.