MEGYEI III. OSZTÁLY

Tizennegyedik forduló: 2014. november hó 22-23.

TÉLI SZÜNETBEN EZÜST ÉRMES HELYEN a FELNŐTT CSAPATUNK.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

LURKÓ FOCIMÁNIA – BESENYSZÖGI SE       2 - 3      (0 - 1)            Szolnok: 20 néző

Játékvezető: Kun Sándor            segítői: Szőke Róbert és Rusz Tamás

LURKÓ FOCIMÁNIA: Ozsvárt – Csomós (Szabó 83.) – Radics – Vajon – Diós – Virág (Kelemen 64.) – Rézműves (Fogarasi 34.) – Rövid – Nagy – Bátyon -

Edző: Szabó Zoltán

BESENYSZÖG: Sléder G. – Varga N. (Deregi 43.) – Czakó T. (Donkó 84.)- Fejes L. (Kovács M. 34.)– Tímári (Hajdú P. 77.) – Annus Á. - Kiszely Sz. – Kiszely T. - Telek P – Somogyi Sz. – Bali  –

Edző: Czapkó Tibor

További cserék: nincs  illetve  Horváth Sz.

Góllövők: Csomós 48., Szabó 89. illetve Fejes 17., Somogyi 60., Tímári 65.

Sárga lap: hazaiaknál nem volt illetve Somogyi 61., Czapkó 67., Annus 91.

Piros lap: Kiszely (BSE) 90.

Nagyon rossz talajú pályán került sor a mérkőzésre. A vendégek támadólag léptek fel, és sorozatban dolgozták ki a gólhelyzeteiket, de csak a 17. percben sikerült gólt elérni. A gól után folytatódott a vendégek rohama, de továbbra is eredménytelenül. A 34. percben lesérült Fejes Laci, majd a 43. percben Varga Norbert alacsonyan fejelt és a csatár belerúgott az arcába. Kórházba kellett szállítani. Az első félidő utolsó tízpercét a hazaiak támadták végig, de a szerencse tőlük is elpártolt.

A 48. percben vitatható tizenegyest ítélt a hazaiak javára a játékvezető, melyet Csomós értékesített. A vendégek részéről tovább folytatódott a támadások sorozata, de eredménytelenül. Aztán a 60. és 65. percben bebirkóztak a vendégek két gólt. Ekkor már az adok – kapok-é volt a főszerep. 77. percben Tímári Csaba is kényszer cserére szorult. A 84. percbe Czapkó Tibort talpalták le, aminek ismét kórház lett a vége. Végül a 90. percben szépítettek a „hazaiak”, némi segítséggel.

A vendégek az első félórában eldönthették volna a mérkőzést, e helyett szenvedve gyűjtötték be a három pontot.

További eredmények:

felnőtt                ifjúsági

Kenderes I.                – Kunmadaras KSE                             5 – 2                      4 - 1

Kengyel LSE                - Jászjákóhalmai SE                            3 – 2                      0 - 1

FC Jászszentandrás – Tiszaszőlősi KSE                                              3 – 0                      2 - 1

Felnőtt bajnokság állása:

1. CSERKESZŐLŐI SE                       12     9     2     1          40 – 14            29 pont
  2. BESENYSZÖGI SE                         12     8     3     1          20 -  11           27 pont
  3. KENDERES I.                                12     8     2     2          30 – 18            26 pont
  4. KUNMADARAS KSE                     13     5     5     3          36 – 23            20 pont
  5. FC JÁSZSZENTANDRÁS                13     6     1     6          24 – 19            19 pont
  6. JÁSZJÁKÓHAÉMI KSE                  13     3     2     8          16 – 24            11 pont
  7. TISZASZŐLŐSI KSE                      12     2     2     8          18 – 31              8 pont
  8. LURKÓ FOCIMÁNIA                    13     2     1   10          24 – 46              7 pont
  9. KENGYEL LSE                               12     3     2     7          16 – 38              7 pont  (-4)

KÜZDELMES TAVASZ VÁRHATÓ a DOBOGÓS HELYEKÉRT

FÉRFI IFJUSÁGI U-21:

LURKÓ FOCIMÁNIA   BESENYSZÖGI SE     0 - 2      (0 – 0)

Játékvezető: Szőke Róbert                            Segítője: Rusz Tamás

LURKÓ FOCIMÁNIA:  Tóth – Szabari – Dancz – Fazekas – Gerőcs – Ahmed – Nagy M.– Borbíró – Abdallah – Nagy R. –

Edző: Csomós Attila

BESENYSZÖGI SE: Nyeső Cs. – LévaiZ. – Danajka (Szabó Gy. 66.) – Fejes (Varga P. 46.) – Papp Dominik – Jánosi – Nyeső A. – Koncsik – Gilszki – Varga T. -  Gólya (Czakó 84.) –

Edző: Sléder Gábor

Sárga lap:  Abdallah 77. illetve nem volt.

Piros lap:  Nagy Norbert 824.) illetve Jánosi (24.)

Góllövők: nem volt illetve Varga Tamás (63.), Lévai Zoltán (78.)

Mérkőzésre alkalmatlan talajú pályán rendezték meg az ifjúsági mérkőzést. Csapatunk a „nagyságra” az óriások ellen azonnal támadólag léptek fel. Gólhelyzetek sorozatát puskázták el az első negyvenöt percben. Az első félidőben egyetlen egyet, de nagyot hibázott a játékvezető. Jánosi Dánielt, aki teljesen vétlen volt a játékvezető piros lappal a 24. percben leküldte a pályáról. Az ellenfél védője Nagy Norbert felvágta, szabadrúgás, majd egy két pengeváltás és leköpte játékosunkat a szabálytalankodó. Megalkuvás és kettős kiállítás. Ez óriási baklövés. Ezután a tartalékos csapatunkat teljesen át kellett szervezni, de a lendület megmaradt.

A második félidőben sem jutottak a hazaiak levegőhöz, beszorítottuk őket. 63. perc megtört a jég, Varga Tamás betalált az ellenfél hálójába. Újabb küzdelem eredménye a 78. percben, Lévai Zoltán által szerzett gól.

A mérkőzés eredménye nem tükrözi azt az óriási mezőnyfölényt, amit csapatunk tartalékosan is produkált. Szép volt fiúk, megérdemelt győzelmet arattak.