TAVASZI ELSŐ FORDULÓ

2015.03.25 15:41

TAVASZI RAJT A MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGBAN.

CSERKESZŐLŐ BEGYŰJTÖTTE A HÁROM BAJNOKI PONTOT.

A mai mérkőzéseken sporttársunkra és sportbarátunkra emlékeztünk. A mérkőzések egy perces főhajtással kezdődtek:

GÓLYA ANDRÁS ifjúsági játékosunknak járt a tisztelet, akit 15 évesen ragadt el a halál. Tragikus hirtelenséggel távozott sorainkból, közúti baleset áldozata lett. Fiatalon a pálya kezdetén ragadta el a halál.

KÁLÓ JÁNOS örökös szurkoló, 73 évesen hagyott itt mindent a földi életben. Tragikus halála nem várt pillanatban következett be.

Búcsúzunk TŐLETEK. Az égi páholyban szurkoljatok Nekünk. Soha nem felejtünk benneteket és fájó szívvel gondolunk RÁTOK.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

BESENYSZÖGI SE – FC JÁSZSZENTANDRÁS       1 - 2      (1 - 1)            Besenyszög: 50 néző

Játékvezető: Kósa Gábor            Segítői:  Pálinkás Donát és Szelei-Kis Gyula

BESENYSZÖG:  Sléder G. – Varga N. – Fejes L. – Kiszely Sz. - Tímári Cs. – Serfőző A. - Telek P. – Kovács M. (Donkó K. 66.)- Somogyi Sz.  – Deregi - Bali I. –

További cserék: Hajdú P., Kecső K., Csajbók Á.

Edző: Czapkó Tibor

FC JÁSZSZENTANDRÁS:  Pádár – Holló – Kovács – Torba M. –  Tajti – Katona (Major 86.) – Torba Á. (Antal J. 90.) – Antal R. - Budai – Torba B. (Lakatos 68.) – Koczka -

További cserék: Tajti, Bata.

Edző: Tajti Gábor

Góllövők: FEJES L. és TAJTI ZS. (2)

Kellemetlen szélben kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapatnak fontos volt a győzelem. A hazaiaknak a listavezetőt kell szorosan követni a vendégek pedig dobogóra akarnak kerülni.

A vendégek kezdtek jobban, de 10 perc elteltével kiegyenlítődött a játék. A 27. percben a vendégek szereztek előnyt, amit a hazaiak a 34. percben kiegyenlítettek. Némi mezőnyfölényt harcolt ki a hazai csapat, de nem voltak eredményesek, mert a vendégek kapuja nem forgott veszélyben.

Szünet után folytatódott és erősödött a hazaiak mezőnyfölénye. A 63. percben már beszorultak a vendégek, hiszen a hazaiak teljes pályás letámadásba kezdtek, amikor egy váratlanul „visszapattanó” labdára a vendégek csatára csapott le és már csak a kapussal állt szemben, amit könyörtelenül kihasznált. Előny a vendégeknél. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, de hősiesen védekeztek a vendégek és nagyon tudták az időt húzni, amihez a játékvezetők is asszisztáltak. Az eredmény már nem változott, hiszen nem volt átütő ereje a támadásainknak.

Két jól felkészült csapat küzdelméből a vendégek kerültek ki győztesen és megérdemelten vitték el a három bajnoki pontot, melyet idegenben kell pótolni a hazaiaknak.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKI TABELLA ÁLLÁSA

1. CSERKESZŐLŐI SE                           13   10    2      1                    46 -  15                 32 pont
  2. BESENYSZÖGI  SE                            13     8     3     2                    21 -  13                 27 pont
  3. KENDERES I.                                    12     8     2     2                    30 -  18                 26 pont
  4. KUNMADARAS KSE                          14     6     5     3                    41 -  26                 23 pont
  5. FC JÁSZSZENTANDRÁS                    14     7     1     6                    26 -  20                 22 pont
  6. JÁSZJÁKÓHALMI KSE                       13     3     2     8                    16 -  24                 11 pont
  7. TISZASZŐLŐSI  KSE                         12     2     2     8                    18 -  31                   8 pont
  8. KENGYEL LSE                                  13     3     2     8                    19 -  43                   7 pont  (-4)
  9. LURKÓ FOCIMÁNIA                           14     2     1   11                    25 -  52                   7 pont

EREDMÉNYEK:

Besenyszögi SE      - FC Jászszentandrás                1 -  2      (1 -  1)

Cserkeszőlői SE      - Lurkó Focimánia                      6 -  1      ( 5 -  0)

Kunmadaras KSE    - Kengyel LSE                              5 -  3      ( 2 -   2)

Tiszaszőlősi KSE     - Kenderes I.

U – 21, FÉRFI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG:

BESENYSZÖGI SE – FC JÁSZSZENTANDRÁS       3 - 0      (0 - 0)            Besenyszög: 20 néző

Játékvezető: Pálinkás Donát     Segítője:  Szelei-Kis Gyula

BESENYSZÖG:  Szabó S. – Héja N. – Lévai Z. – Danajka B. (Szabó Gy. 76.) – Papp D. – Nagy D. (Nyeső Cs. 71.)– Nyeső A. – Koncsik Á. – Gilszki P. (Fejes L. 61.)– Varga T. (Czakó T. 82.) – Czapkó T. -

Edző: Sléder Gábor

FC JÁSZSZENTANDRÁS:  Molnár (Zsákai 79.)– Jámbor (Himpli 56.)– Hegyi – Bata – Pátkai – Toronyi – Morvai – Bartus – Farkas (Terenyei 46.) – Balogh – Kóczián -

Edző: Banka Ferenc

A hazaiak meglepődtek a szép száll ifjúsági vendégektől és megilletődve kezdték a mérkőzést. Többet kezdeményeztek a vendégek, de nem voltak eredményesek, hiszen a hazaiak kapusa megállította a vendégeket. Meddő fölényüket nem tudták gólra váltani.

A második félidőben a vendégek kezdtek elfáradni és az apró termetű, fürge csatáraink rendre veszélyeztették a vendégek kapuját. Az 53. percben egy szemfüles szabadrúgásból megszületett az első hazai gól.  A 84. és a 87. percben újabb gólok születtek, és az eredmény már nem változott. A hazai csapat közepes játékkal megérdemelten tartották itthon a három bajnoki pontot. Győzelmükkel felkerültek a képzeletbeli dobogóra.