2015.05.13 15:22

MEGYEI HARMADOSZTÁLY.

FELNŐTT BAJNOKSÁG

A HATPONTOS MÉRKŐZÉSEN a HAZAI CSAPAT KIHASZNÁLTA a HAZAIPÁLYA ELŐNYÉT.

A vendéglátók bajnokavatásra készültek, ami meglátszott a szurkolók számán is. Jó minőségű és jól előkészített pályán kezdődött a mérkőzés. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. felváltva támadtak a csapatok. A vendégek előtt a 10. percben óriási lehetőség adódott, de nem született vezető gól. Lassan kiegyenlítődött a játék és mindkét csapat gólra törően játszott. A közönség élvezte a nagyiramú mérkőzést. A 33. percben egy gyors ellentámadás végén Annus Árpád csendesítette el a hazai közönséget, mivel a hazaiak kapujába helyezte a labdát. Egy nulla a vendégek javára. A félidő végére a hazaiak és a vendégek játékát kettő-kettő sárgalappal jutalmazta a játékvezető.

A második félidőben a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak és egyre erőteljesebben ostromolták a vendégek kapuját, azonban a vendégek is kibújtak az ostrom alól és veszélyesen támadtak. Gól azonban nem született. 54. percben váratlan húzást eszközölt a játékvezető és kiállította a hazai Papp Gábort. A mérkőzés némi közjáték után ismét folytatódott. A meglepetésnek azonban nem volt még vége: A 60. percben a Vendégek középpályását, Jánosi Dánielt állította ki a játékvezető. (Ez már mindennek a teteje volt.) A vendégek támadó játékosát két irányból nyújtott lábbal tarolták le, egy nagy kupac ember halmaz és kiállítás sorsára jutott a támadó csatár. Szavakkal nem lehet meghatározni ezt a döntést. (Megjegyzem, hogy a hazaiak védője már elindult lefelé, és úgy hívták fel a figyelmét, hogy nem Ő lett kiállítva. Elfordulva kuncogott.) Ilyen mérkőzésen ekkora bakit nem lehet elkövetni (de talán mégis). Ilyen játékvezető ne vegyen sípot a szájába, mert huszonkét, esetleg több ember munkáját teszi tönkre. A mérkőzés a nagy meglepetések után ismét folytatódott. A vendégek a középpályán nem tudták megoldani Jánosi hiányát, így a 83. percben egyenlített, majd a 87. percben megszerezte a hazai csapat a győztes gólt. A vendégek játéka teljesen szétesett. A retesz, amely 82 percen át óramű pontossággal működött, nyolc percre megállt, amelyet a hazaiak jól használtak ki. A második gól után elszabadult a pokol és feltámadt a szépszámú szurkoló „sereg” is. Ami eztán történt az már nem a játékról szólt.

A két csapat kiválóan fel volt készülve a fontos mérkőzésre. Nem hibázhatott egyik csapat sem, hiszen a döntetlen szagú mérkőzésen egy gól eldöntheti a három pont sorsát. A játékosok magas színvonalon művelték a footbalt, és a közönség is hálás volt. A játékosok a labdarúgás sava, borsát bemutatták. Izgalmas mérkőzésen a játékvezető rontott el mindent. Nem engedte a folyamatos játékot, ítéletei borzolták a játékosokat és a nézőket egyaránt. Sorsdöntő beavatkozással (fordított ítéleteivel, illetve a kiállítással) erősen befolyásolta a mérkőzés eredményét.

Végül a hazaiak elérték céljukat: ezzel a győzelemmel bajnokok lettek.

Innen gratulálunk a bajnokcsapatnak és további sikeres szereplést kívánunk.

FÉRFI FELNŐTT BAJNOKSÁG:

CSERKESZŐLŐI KSE - BESENYSZÖGI SE       2 - 1      (0 - 1)      Cserkeszőlő: 200 néző

Játékvezető: Peredi Tibor           Segítői: Nagy Gábor és Rezei Bence

CSERKESZŐLŐI KSE:  Tálas Károly –Gál István – Tétren Zoltán – Gál József – Varga András – Kupecz Balázs (Bartus Dávid 68.) – Határ Csaba – Papp Zsolt (Kun Tamás 59.) – Varga Attila (Határ Ferenc 46.) – Fodor Tamás (Borsos Attila 46.) -  Papp Gábor -

Vezető edző: Tóth Márton